ENGLISH | Anasayfa | Site Haritası Evyap ile iletişime geçmek için tıklayın
               


Evyap'ın 1927 yılında Erzurum'da sabun üretimiyle başlayan öyküsü bugün sabundan duş jeline, şampuandan tıraş ürünlerine, cilt bakım kremlerinden kokulu kozmetiğe, bebek bezinden diş macununa kadar birçok kategoriyle 100'ü aşkın ülkede devam etmektedir.

Bugün Evyap, dünyanın önde gelen sabun ve kişisel bakım ürünleri üreticilerinden biridir. Türkiye sabun ve kişisel bakım ürünleri ihracatının önemli bir kısmını gerçekleştiren Evyap, ilk 100 Türk sanayi şirketi arasında yer almaktadır ve gün geçtikçe büyümektedir. Evyap'ın Türkiye'deki tesislerinin yanı sıra 2002 yılında Mısır'da faaliyete geçen üretim tesisi bulunmaktadır.

Evyap; Duru, Arko Men, Arko Nem, Evy Baby, Gibbs, Fax ve Activex gibi önemli markaları ile aşağıdaki kategorilerde geniş bir ürün yelpazesine sahiptir:

Kişisel Temizlik Ürünleri
Katı ve sıvı sabunlar, duş jelleri, el temizleme jelleri
Kişisel Bakım Ürünleri
Cilt bakım ürünleri, saç bakım, güneş bakım, erkek bakım ürünleri
Hijyenik Ürünler
Bebek bezi, hijyenik ped, ıslak mendil

Evyap Türkiye'de; güzellik sabunu, cilt bakım ürünleri, tıraşa hazırlık ve tıraş sonrası  kategorilerinde liderdir. Yurtdışında ise sabun kategorisinde; Duru*,
Fax ve Arko* markalarıyla Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Romanya, Polonya, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Arnavutluk, Moldova ve birçok pazarda markalarıyla ilk 2 içerisinde  yer almaktadır.

Tıraşa hazırlık kategorisinde ise Arko markası ile Rusya, Ukrayna ve Orta Asya'dan Orta Doğu'ya kadar uzanan çok geniş bir coğrafyada etkin bir konumdadır. Sanino ise Ukrayna'da diş macunu pazarında tercih edilen markadır.

En son teknolojilerle üretilen kaliteli sabun ve kişisel bakım ürünlerini uygun fiyatlarla tüketicilerine sunmayı prensip edinen Evyap, Kasım 2006'da kokulu kozmetik sektörünün öncü firmalarından olan Aromel Kozmetik'i satın alarak bünyesine katmıştır. Böylece kişisel bakım ürünlerindeki lider konumunu Bellissima, First Class, Privacy, Emotion ve Blade gibi yüksek tanınırlık seviyesine ulaşmış, tüketicinin beğenisini ve sadakatini kazanmış markalarla güçlendirmiştir.


Evyap fabrika görüntüleri için tıklayınız.

   

*
Arko ve Duru markaları, Turquality programı tarafından desteklenmektedir. Turquality 10 yılda 10 dünya markası yaratmayı hedefleyen, dünyanın ilk ve tek markalaşma destek programıdır.

 

© Copyright 2005 EVYAP