Evyap

TOPLUMA KATKI

Kontratlı Üretim Ekibimizle Tuzla Orhanlı İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti.

İnsan Kaynakları Ekibimiz, Kocaeli - İzmit Tavşantepe İlkokulu'nu ziyaret etti.

Evyap Çalışanlarının insiyatifiyle hayata geçen ve 2010 yılından bu yana aralıksız devam köy okullarına yönelik faaliyetler halen devam ediyor.

Anadolu’nun farklı illerine bağlı köy okullarında eğitim gören küçük öğrencilerin ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanan giyecek, temizlik ve kırtasiye malzemeleri, yine bizzat Evyap’ın gönüllü çalışanları tarafından teslim ediliyor. Çocukların mutluluğuna tanık oldukça, Evyap’ın duyarlı ve gönüllü çalışanlarının yardım çalışmaları daha da hızlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Spor İstanbul ve Vodafone tarafından bu yıl "Çocuklar için Koş" temasıyla düzenlenen Vodafone 39. İstanbul Maratonu, 12 Kasım 2017 Pazar günü koşuldu.

28 gönüllü arkadaşlarımızın oluşturduğu kurumsal takımımız, 10 kilometre koşusuna katıldı.Arkadaşlarımız koşuya katılarak, Adım Adım'ın İyilik Peşinde Platformu aracılığıyla ALS-MNH Derneği'ne bağış topladılar.

Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin’deki köy okullarından, 8-12 yaş aralığında toplam 24 küçük misafirimiz 3-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Evyap’ın daveti üzerine öğretmenleriyle birlikte hayatlarında ilk kez uçağa binmenin heyecanını yaşayarak İstanbul’a geldi.

Gönüllü olarak geziye eşlik eden Evyap çalışanlarıyla birlikte dolu dolu bir programın içinde buldular kendilerini… İlk gün Evyap’ın Tuzla Tesisleri’ne yaptıkları ziyarette üretimi gezdiler, farklı meslekler ile ilgili bilgi aldılar. 4 Mayıs, Cuma günü Kidzania’da eğlenceli saatler yaşadıktan sonra vapurla Avrupa Yakası’na geçip Vialand’da eğlenceye aldıkları yerden devam ettiler. Gezinin son gününde ise Viasea’deki Aquarium ziyaretinde bulundular.

Haziran ayında düzenlenen geziye Pendik İTO Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nden 27 engelli misafirimiz, ebeveynleri ile birlikte katıldı.

Daha önce de farklı vesilelerle bir araya gelinen Pendik İTO Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nden misafirlerimiz için hazırlanan bu organizasyonda yer almak isteyen Evyap çalışanları da geziye eşlik etti. Gezi boyunca misafirlerimizin deniz canlılarına gösterdiği ilgi görülmeye değerdi. Gezi saat 11.00-13.00 saatleri arasında Akvaryum gezisiyle geçerken, sonrasında hep birlikte yenen yemeğin ardından misafirlerimiz güzel anılarla uğurlandı.